Τα Εργαστήρια & η Νέα Βιβλιοθήκη: Πρόγραμμα 2018

Τα Νέα Μας
29 Νοεμβρίου 2018

Τα Εργαστήρια & η Νέα Βιβλιοθήκη: Πρόγραμμα 2018

Το ΦΟΥΓΑΡΟ ενημερώνει για το πρόγραμμα των Εργαστηρίων και της Νέας Βιβλιοθήκης, για το 2018. 

Οι εγγραφές ξεκίνησαν!

 

για γονείς με μωρά από 3 μηνών

Πέμπτη:   

5-6 μμ  ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ με τη Βασιλική Αναστασοπούλου για γονείς με παιδιά 2-3,5 ετών

για παιδιά 4-7 ετών

Πέμπτη:      

 5-6μμ  ΜΟΥΣΙΚΟΚΙΝΗΤΙΚΗ με τη Γεωργία Μήκου για 3,5-6 ετών (ΝΕΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ)

 6-7μμ  ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ με την Βασιλική Αναστασοπούλου για 4-7 ετών

Παρασκευή:

 5-6μμ  ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ με τη Ρίτα Ζηκίδου για 4-7 ετών (ΝΕΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ)

 

Σάββατο

10.30-12.00 ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ με την Αθηνά Μαρινάκη και τη Βασιλική Αναστασοπούλου για 3,5-6 ετών

12.00-12.30  ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΜΥΘΟΥΣ με τους εθελοντές μας  για 3+ ετών

 

(ΝΕΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ)

Κυριακή:    

10.30-12.00  ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ με τη Ρίτα Ζηκίδου και τη Βασιλική Αναστασοπούλου για 4-7 ετών

12.00-12.30 ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΜΥΘΟΥΣ με τους εθελοντές μας  για 3+ ετών

(ΝΕΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ)

 

για παιδιά 6+ ετών

Τετάρτη:         

5-6μμ  ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ για ΑμεΑ με τη Βασιλική Αναστασοπούλου

Παρασκευή: 

6.30-7.30μμ  ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ με τη Ρίτα Ζηκίδου για 8-12 ετών (ΝΕΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ)

Σάββατο:       

 5-7μμ  ΧΑΝΤΡΕΣ με τη Νάντια Σωτηροπούλου για 6+ ετών

Κυριακή:        

11.00-13.00μμ  ΛΟΓΟΤΕΧΝΗΜΑΤΑ ΘΕΑΤΡΟΛΑΛΗΜΑΤΑ με τη  Δέσποινα Φλεβάρη για 5-9 ετών 

(ΝΕΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ μόνο την πρώτη Κυριακή κάθε μήνα)

11.00-12.30μμ Σχέδιο & Ζωγραφική με την Αιμιλία Τσεκούρα για 8+ ετών (κάθε 15 ημέρες)

12.30-13.30μμ ΚΕΡΑΜΙΚΗ ΓΙΑ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ 7+ ετών  με την Αλεξάνδρα Τσαζή

5-6.30μμ  Εκπαιδευτική Ρομποτική με LEGO με τη Χριστίνα Τσεκούρα για 8+ ετών

 

(ΝΕΑ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ μόνο την πρώτη Κυριακή κάθε μήνα)

 

για  14+ ετών (έφηβοι και ενήλικες)

Τετάρτη:   

5-7μμ   ΡΑΠΤΙΚΗ ΑΡΧΑΡΙΩΝ με τη Σοφία Ντόκου (στην αίθουσα 3)

7-9μμ   ΥΓΡΟ ΓΥΑΛΙ με τη Νάντια Σωτηροπούλου

7-9μμ   ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ PATCHWORK ΑΡΧΑΡΙΩΝ με την Εύη Στυλιαρά (στην αίθουσα 3)

Πέμπτη:

5-7μμ   ΡΑΠΤΙΚΗ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ με τη Σοφία Ντόκου  (στην αίθουσα 3)

7.30-9μμ   Videography με τον Δημήτρη Παπαδόπουλο (από 11/10 έως 29/11/2018)

7-9μμ   ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ PATCHWORK ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ με την Εύη Στυλιαρά (στην αίθουσα 3)

Παρασκευή:

5 - 6:30μμ  Βασικές αρχές σχεδίου και χρώματος  με την Καλλιόπη Σταματάρη για παιδιά 6-12         

και 7-9μμ για ηλικίες 13+  (στην αίθουσα 3)

Σάββατο:  

6-8μμ   Σχέδιο και Ζωγραφική με την Αιμιλία Τσεκούρα για εφήβους και ενήλικες (κάθε 15 ημέρες)

Κυριακή:  

11-12:30μμ Σχέδιο και Ζωγραφική με την Αιμιλία Τσεκούρα για παιδιά 6+ (κάθε 15 ημέρες)